دکتر علیرضا علیمردانی

علیرضا علیمردانی مدرس و مشاور کسب و کار

علیرضا علیمردانی فعالیت حرفه ای را از سال 1379 با بازاریابی شروع کرد و سالها با سازمانها و شرکتهای بزرگ و کوچک مختلفی مانند شهرداری تهران، گلستان، توف، هیوندای، کیاموتورز، کوماتسو، زنجیره تامین ایران خودرو و سایپا، صنعت نرم افزار، واردات و توزیع تجهیزات الکترونیک، صنعت پخش مویرگی، صنایع دارویی، کارخانه های تولیدی، صنعت آبمیوه و نوشابه، ارزهای دیجیتال، طراحی سایت، سئو و دیجیتال مارکتینگ، نرم افزارهای آموزش مجازی، تبلیغات، فروشگاه های اینترنتی، فروشگاه های زنجیره ای، خدمات پس از فروش، لوازم خانگی، پروژه محور و ... در زمینه سیستم سازی، مدیریت فرآیند و استانداردسازی، بازاریابی و فروش، منابع انسانی، استراتژی، آموزش و ... همکاری داشته است.

alireza alimardani علیرضا علیمردانی


بیوگرافی علیرضا علیمردانی

 علیرضا علیمردانی در سال ۱۳۶۱ در خانواده‌ای معتقد در تهران متولد شد. نظم و مقررات را توسط پدرش که از کارکنان ژاندارمری بود آموخت و یادگیری زبان انگیسی را قبل از مدرسه در منزل توسط خواهرش (دکتر اعظم علیمردانی جراح چشم فوق تخصص قرنیه) شروع کرد و تا زمان دبیرستان به پایان رساند. در دوره ابتدایی به نقاشی و خوشنویسی علاقه مند شد و معمولا نام علیرضا علیمردانی در مدرسه به عنوان الگوی خوشنویسی مطرح می‌شد. اولین ارائه آموزش را در کلاس پنجم ابتدایی در آموزشگاه ریاضی معلمش برای دانش آموزان سالهای پایین تر تجربه کرد و در کنار رضایت معلمش، علاقه ژنتیکی وی به آموزش مانند دایی ایشان (دکتر سید مرتضی کاظمی که پزشک متخصص ارتوپد، رییس اسبق بیمارستان اختر و مدرس دانشگاه است) احساس شد. در دوره راهنمایی نیز همچنان شاگرد اول بود و مسابقات علمی را دنبال می‌کرد و معمولاً نام علیرضا علیمردانی در برندگان مسابقات علمی شهر تهران قرار داشت. سپس دوره دبیرستان را در رشته ریاضی در مدرسه نمونه مردمی شهید رجایی پاسداران پشت سر گذاشت.

**********

بر خلاف اغلب اعضای خانواده علیمردانی علیرضا شاخه پزشکی را انتخاب نکرد و حوزه فنی و مهندسی را برگزید و وارد فضای مهندسی شد. کارشناسی را در رشته مهندسی صنایع  گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستمها پشت سر گذاشت و سپس وارد بازار کار حرفه ای  مهندسی گردید.

پس از آن ادامه تحصیل را در رشته مدیریت برگزید. در مقطع دکتری نیز نام علیرضا علیمردانی با رتبه ۱۱ در پذیرفته شدگان PHD رشته مدیریت تکنولوژی قرار گرفت اما وی به  مدیریت  کسب و کار علاقه بیشتری داشت و اینگونه بود که مدرک دکتری حرفه ای مدیریت کسب و کار را دریافت نمود و به طور تخصصی شروع به  ارائه مشاوره کسب و کار در حوزه بازاریابی و فروش، سیستم سازی و منابع انسانی به بیزینس ها نمود.

 تا کنون نام علیرضا علیمردانی به عنوان مشاور برای برندهای کوچک و بزرگ زیادی مطرح بوده و کسب و کارهای موفقی تاثيرات دریافت مشاوره از علیرضا علیمردانی را تایید نموده اند که برخی از ایشان در همین وب سایت (alimardani.ir) معرفی گردیده اند.

**********

 اولین تجربه کاری او زمانی بود که فقط 15 سال داشت. وقتی که علیرضا علیمردانی در برنامه های گروه نوجوان شبکه دو تلویزیون کنار هنرمندانی چون عباس محبی، علی عمرانی، سونیا پوریامین و... به تهیه کنندگی امیر سمواتی قرار گرفت.

 کار حرفه ای را در 18 سالگی از بازاریابی و ویزیتوری در یک مجموعه تولید پلاستیک شروع کرد، وارد دانشگاه شد و دفتر تبليغاتی و هنركده خود را راه اندازی کرد.  بخشی از دوران دانشجویی را به فعالیت تبلیغاتی در هنرکده علیرضا علیمردانی پرداخت و پس از آن به بازاریابی اینترنتی علاقه‌مند شد و کسب و کاری آنلاین در زمینه پارک دامنه یا DOMAIN PARKING راه اندازی کرد که با انجام تبلیغات آنلاین و تبلیغات اینترنتی در شبکه‌های پرمخاطب آن زمان مانند بلاگفا مشتریانی از سراسر کشور داشت.

 در کنار این ها به منظور کمک به دیگر خواهرش (دکتر فرشته علیمردانی) ، علیرضا وارد داروخانه دکتر علیمردانی شد و ضمن آشنایی با داروها و خواص آنها، علاوه بر مهارت های فروش و فروشندگی، تجربه های ارزشمندی در مدیریت ارتباط با مشتری به دست آورد. حضور علیرضا در داروخانه دکتر علیمردانی تجربه های مدیریت کارکنان در یک مجموعه شبانه روزی، تجربه تکنیک های فروش در حوزه آرایشی و بهداشتی و تجربه ارتباط رو در رو با مشتریان متنوعی را برای او رقم زد.

**********

علیرضا علیمردانی با اتمام دوره کارشناسی فعالیت‌های دانشجویی را نیز پایان داد و وارد شرکت فنی مهندسی ایده نگر در زنجیره تامین ایران خودرو و سایپا گردید و به مدت ۵ سال در سمت مدیریت تضمین کیفیت نماینده مدیریت و تحقیق و توسعه به فعالیت در تک‌تک قسمتهای کارخانه و دفتر مرکزی مسلط شد. در این مدت دوره‌های آموزشی بسیاری را در مراکز معتبری مانند ساپکو شرکت تامین قطعات ایران خودرو سازه گستر سایپا شرکت های گواهی دهنده خارجی یا CB ها و موسسات بازرسی کیفیت استاندارد انجمن مهندسی صنایع ایران و سایر مراکز معتبر گذراند. دوره هایی مانند حل مسئله، سیستم مدیریت کیفیت، الزامات استاندارد ایزو ISO 9001، ISO TS 16949 ، دوره‌های ممیزی داخلی و سرممیزی، ابزارهای مدیریت و کیفیت و مدیریت پروژه MSP و    ...

از تجربه های خوب علیرضا علیمردانی در صنعت خودروسازی کشور می ‌توان به همکاری مستقیم با شرکت پژو فرانسه اشاره کرد که در دوران قبل از تحریم های شدید در ایران حضور داشتند و در جلسات و ممیزی های مختلف دانش و تجارب حرفه ای خود را به کارشناسان ایرانی که علیرضا علیمردانی نیز در میان شان حضور داشت منتقل می کردند فرانسوی هایی که در ایران حضور داشتند و مستقیم از کارخانه و خط تولید شرکت بازدید می کردند و نظرات فنی، اصلاحی و تکمیلی خود را جهت بهبود کیفیت ارائه می‌دادند.

**********

ز تجربه های دیگر علیرضا علیمردانی حضور در صنعت ماشین آلات راهسازی و معدنی در برند کوماتسو ژاپن در ایران بود. وی در شرکت محور ماشین که عضو هلدینگ بزرگ گلستان یا گروه اقتصادی گرامی بود تجربه های خوبی از سازمان افزار بزرگ و نمودار گسترده سازمانی به دست آورد تجربه هایی که تعاملات سازمانی رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌داد همچنین وجود قرارداد نمایندگی انحصاری با یک شرکت ژاپنی برای علیرضا علیمردانی جوان بسیار ارزشمند بود زیرا الزام به رعایت قوانین آنها با توجه به اینکه ژاپن مهد کیفیت بوده و خاستگاه اکثر ابزارهای کیفی در دنیا می باشد کمک شایانی به نهادینه شدن فرهنگ کیفیت و توجه به ابزارهای مدیریتی می نمود.

**********

پس از آن در شرکتهای دیگری در صنایع مختلف حضور یافت و به تکمیل تجارب خویش پرداخت تا بتواند امروزه در کسوت یک مشاور به کسب و کارهای کشور خدمتی ارائه نماید، گرچه علیرضا علیمردانی همواره خود را دانشجو و جوینده دانش می داند، و در سال 1397 نیز دوره کاربردی BLS یا راه اندازی استارتاپ ناب را در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رساند تا توان کمک رسانی بیشتری به جوانان کشور داشته باشد. 

برخی از صحبت های ایشان در برنامه های صدا و سیما را می توانید در سایت alimardani.ir ملاحظه نمایید.

مسئولیت اجتماعی: مشاوره رایگان (در این لینک مشاهده نمایید)